Blahodárné víno

IN VINO VERITAS – IN VINO SANITAS

Už ve starověkém Římě a Aténách bylo víno kultovním nápojem různých liturgických obřadů (mysteria) i společenských setkání. Málo se ví, že v římských a řeckých lázních mnohá vína byla obohacena extrakty z bylin, které dávaly zdraví a vitalitu. Právě prvním lékem v rukou starověkých lékařů bylo víno obohacené o extrakty z bylin.  Dnes se vracíme k těmto obřadům v podobě moderních wellness center, která by také neměla zapomínat na tento ušlechtilý nápoj bohů.

VÍNOTERAPIE

Koncept terapie vínem se objevil kolem roku 1990 ve vinařské oblasti Bordeaux, kde manželé Thomasovi vytvořili kosmetiku značky Caudalie. Běžné bahno a mořské řasy nahradili vinnou révou a hroznovými jadérky. V roce 1999 registrují značku Spa Vinotherapy a otevírají první vínoterapeutické lázně. 

Pro vínoterapii se využívají listy, jadérka, ale i výtažky a vůně vinné révy nebo extrakty z vinných kvasinek. Hroznová jadérka obsahují resveratrol, který patří do skupiny polyfenolů a má zázračné účinky na stárnutí buněk. Resveratrol dále ovlivňuje metabolismus lipidů, zvyšuje HDL cholesterol a má protirakovinné účinky. Listy vinné révy pomáhají snižovat propustnost kapilár a zlepšují cirkulaci. Kosmetické přípravky z hroznů posilují krevní oběh a imunitní systém, stimulují látkovou výměnu, zásobují pleť minerály a také ji čistí.  

VÍNO MYSTERIUM®

Víno MysteriumJedná se o jedinečné, červené a bílé přírodní víno obohacené o extrakty z bylin. Je vyráběno dle prastarých rodinných receptur firmy Magister Matvikoff, jako specificky regionální produkt.  Víno si zachovává veškeré charakteristiky přírodního produktu a navíc obsahuje biologicky aktivní látky, které blahodárně působí na hormonální sféru člověka a ta, jak je všeobecně známo, rozhoduje o zdraví celého organismu.  Alkohol obsažený ve víně navozuje příjemnou relaxaci a rozšiřuje cévy, což umožňuje lepší pronikání účinných látek do organismu.

Velmi vhodné pro posílení pohlavních hormonů. Zvyšuje sexuální potenci mužů a sexuální apetit žen. Zvyšováním úrovně estrogenu a testosteronu napomáhá k lepšímu průběhu menopauzy a působí preventivně i léčebně na nemoci prostaty. Také harmonizuje hormony štítné žlázy a slinivky, zvyšuje imunitu, zlepšuje celkovou činnost biochemických procesů v organismu a zrychluje štěpení přebytečných tuků v zásobách.