Co jste nevěděli o vinných-bylinných lázních

O víně bylo již napsáno mnoho. Hlavně o blahodárných účincích na zdraví člověka. Samozřejmě tento božský nápoj obsahuje celou řadu biologicky aktivních látek, jakými jsou polyfenoly, bifenoly, minerální látky a v neposlední řadě také tříslovina, která příznivě působí na zažívací trakt. Další pozitivní látkou je alkohol, především jeho přiměřeně nízká hladina, která dle názoru nejenom českých kardiologů, příznivě stimuluje náš oběhový systém, a také pravidelnou práci srdce.

Je také všeobecně známo, že víno již ve starověku, hlavně u provozovatelů medicíny starých Řeků a Římanů, bylo používáno jako velmi kvalitní nosič, chcete-li médium, pro přenos léčivých látek do lidského organismu. V té době byly tyto aktivní látky obsaženy především v léčivých rostlinách. Byly to svým způsobem první medikamenty, který člověk začal využívat k uzdravování. Právě víno mělo několik vlastností, které byly velmi příhodné k léčebným účelům. Především velmi dobře rozpouštělo látky obsažené v bylinách, aniž by znehodnocovalo jejich biologické kvality, jak je tomu v případě bylinných čajů, kdy vařící voda v jisté míře snižuje aktivitu těchto látek. Víno navíc může na velmi dlouho uchovávat tyto látky bez toho, aby vyčpěla jejich aktivita špatným skladováním a časem. Navíc alkohol obsažený ve víně roztahuje cévy, čímže se léčivé látky lépe a rychleji dostávají do celého těla. A v neposlední řadě popíjení vína navozuje uvolnění mysli člověka a přivádí ho do stavu všeobecné relaxace, což je stav mysli, který přispívá k rychlé regeneraci a uzdravování.

Všemi těmi vlastnostmi vína v oblasti léčby různých nemocí se nechali inspirovat výrobci vína Mysterium, a využívají prastaré technologie obohacování vína bylinnými extrakty. Navíc se snaží výběrem nejvhodnějších bylin a vinných odrůd docílit toho, aby víno po zpracování nezměnilo své organoleptické vlastnosti, čili původní barvu, vůni a chuť, nanejvýš jsou umocňovány a kompozičně zkvalitňovány. A právě víno Mysterium je hlavním léčebným a ozdravným prostředkem ve vinných bylinných lázních, které provozují terapeuti v průběhu ozdravných pobytů v Beskydech. 

Těšíme se na Vás.